تیتر یکجهان

چین: هر لحظه امکان وقوع جنگ جهانی سوم وجود دارد

چین پس از فرستادن ده ها هواپیمای نظامی به حریم هوایی تایوان، هشدار داد که جنگ جهانی سوم هر لحظه ممکن است آغاز شود.

به گزارش دیلی میل، روزنامه Global Times چین نوشت که «تبانی» بین امریکا و تایوان آن قدر «جسارت آمیز» بوده که در وضعیت موجود «تقریباً دیگر هیچ جای مانوری باقی نمانده و اوضاع به سمت یک رویارویی پیش می رود.»

این روزنامه نوشت که مردم چین آماده این هستند که در جنگی تمام عیار با امریکا که از تایوان پشتیبانی می کند، از کشورشان حمایت کنند و به تایوان اخطار داد که در حال بازی با آتش است.

تایوان که خودش را کشوری مستقل می داند، پس از این که چین توسط حدود ۱۵۰ هواپیمای جنگی، از جمله ۵۶ جت، حریم هوایی این کشور را نقض کرد از شی جین پینگ، رئیس جمهور این کشور خواست تا دست از اقدامات خود بردارد.

تسای اینگ-ون، رئیس جمهور تایوان در روز سه شنبه گفت که «هر کاری که لازم باشد» را در برابر اشغال کشورش انجام خواهد داد و خاطر نشان کرد که بدون کمک متحدان، «اقتدارگرایی در برابر دموکراسی دست بالا را پیدا خواهد کرد.»

در همین حال و در پی تنش های ایجاد شده بین چین و تایوان، در برخی از عکس های منتشر شده، کشتی HMS بریتانیا در حال حرکت در دریای فیلیپین دیده می شود. در کنار این کشتی، دو ناو هواپیمابر امریکا و یک کشتی ضدبالگرد ژاپنی نیز دیده می شوند. در مجموع کشتی های جنگی ۶ کشور دیگر نیز در جمع این ناوگان حضور دارند که به سمت محل مورد مناقشه گسیل شده اند.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r138p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن