تیتر یک

کرونا در مسیر جهانی شدن ـ سازمان جهانی صحت هشدار داد

تدروس ادانوم گبریسیوس، رئیس سازمان جهانی صحت گفت که اما مبارزه علیه گسترش بیماری ریه در سطح جهانی ناکام نشده است. او افزود که هیچ نشانه ای در این مورد وجود ندارد که این ویروس به صورت آزاد و بدون تماس در میان مردم انتقال یابد.

سازمان جهانی صحت در مورد افزایش شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا، ارزیابی اش را در مورد خطر آن تغییر داده است. این سازمان احتمال توسعه این ویروس را از “بالا” به “بسیار بالا” درجه بندی کرده است.

تدروس ادانوم گبریسیوس، ریئس سازمان جهانی صحت گفت که اما مبارزه علیه گسترش بیماری ریه در سطح جهانی ناکام نشده است. او افزود که هیچ نشانه ای در این مورد وجود ندارد که این ویروس به صورت آزاد و بدون تماس در میان مردم انتقال یابد.

“انستیتوت روبرت کوخ” آلمان که مسئول مبارزه علیه بیماری های ساری است، گزارش داده که در سطح جهانی در بیش از ۵۰ کشور حدود ۸۳ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده اند که این رقم حدود ۱۰۰۰ مورد بیشتر از روز قبل است.

بیشترین رقم مبتلایان به این ویروس در ووهان یک شهر چین ثبت شده که ویروس جدید کرونا از همان جا منشاء گرفته است. چین روز شنبه از ۴۷ مورد مرگ و کوریای جنوبی از تقریباً ۶۰۰ مورد جدید ابتلا به این ویروس گزارش داده اند.

تداوی یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا در شهر ووهان چین

براساس گزارش “انستیتوت روبرت کوخ” در آلمان شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا تا روز جمعه به ۵۳ مورد رسید که عمدتاً در ایالت های “نوردراین وستفالن” و “بادن ورتمبرگ” بوده اند. مقام های صحی روز شنبه اولین مورد ابتلا به این ویروس را در شهر بن نیز تایید کردند.

اما این انستیتوت، باوجود شمار فزاینده مبتلایان به ویروس کرونا، تا به حال خطر بزرگ از این بابت را به آلمان مشاهده نمی کنند.

ملل متحد: جلوگیری از ویرورس ممکن است

برمبنای ارزیابی انتونیو گوتریش دبیر سازمان ملل متحد، مبارزه علیه ویروس جدید کرونا، به یک نقطه حساس رسیده است. او در نیویارک گفت: »ما می دانیم که جلوگیری از آن ممکن است، اما برای همه حکومت ها زمان آن رسیده است که بدون برچسپ زدن و با رعایت موازین حقوق بشر، علیه این ویروس با همه امکانات مبارزه کنند.«

تدابیر ضد عفونی در سئول پایتخت کوریای جنوبی

تاثیرات منفی شیوع این بیماری بر اقتصاد و صنعت جهانگردی، به شمول آلمان همواره محسوس می شود. برنامه بزرگترین نمایشگاه جهانگردی بین المللی (ITB) در برلین لغو شد. قرار بود این نمایشگاه سالانه از چهارم تا هشتم مارچ در پایتخت آلمان به روی بینندگان از سراسر جهان باز شود. در هفته های گذشته، بسیاری از اشتراک کنندگان جهانی، اشتراک شان در این نمایشگاه را لغو کردند. نگرانی ها از پیامد های گسترش ویروس کرونا، بر بازارهای سهام در جهان نیز تاثیرات منفی وارد کرده است.

گزارشگر: مرتضی سروری
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن