افغانستانتیتر یک

کمک بیش از ۲۶۸ میلیون یورویی اتحادیه اروپا به افغانستان

اتحادیه اروپا اعلام کرده که بیش از ۲۶۸ میلیون یورو در بخش صحت، معارف و معیشت مردم افغانستان کمک می‌کند.

این اتحادیه ناوقت روز سه‌شنبه، ۲۸ جدی در اعلامیه‌ای گفته‌است: «این پول به صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف)، سازمان جهانی غذا، سازمان جهانی صحت، کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، اداره توسعه‌ای ملل متحد و سازمان بین‌المللی مهاجرت برای مصرف در افغانستان داده می‌شود.»

اتحادیه اروپا افزوده‌است که به کمک خود به مردم افغانستان ادامه می‌دهد. به گفته این اتحادیه، با این کمک‌های مالی روی بهبود صحت مردم افغانستان، سوء تغذیه کودکان، فراهم‌کردن آب پاک آشامیدنی و آموزش به ویژه برای زنان و دختران افغان کار خواهد شد.

در این اعلامیه آمده‌است: «ما همچنین از فعالیت‎های درآمدزا، مصونیت غذایی و بازارهای محلی پشتیبانی می‌کنیم. ما برای کاهش رنج مردم و حفظ آینده آنان، به ویژه زنان و جوانان، به سرعت اقداماتی را انجام داده‌ایم.»

اتحادیه اروپا گفته‌است که بیش از ۱۸۶ میلیون یوروی این کمک‌ در بخش صحت، معیشت مردم و معارف صرف خواهد شد. به گفته این اتحادیه، در این کمک‌های مالی برای آموزگاران افغان نیز کمک‌های اضطراری و بسته‌های مالی داده می‌شود.

اتحادیه اروپا گفته که قرار است ۱۹۴ هزار آموزگار نیز از این کمک‌ها مستفید شوند.

این در حالی است که افغانستان پس از روی کار آمدن طالبان در شرایط دشوار اقتصادی قرار گرفته‌است.

در همین حال، دیبرا لاینز؛ نماینده ویژه سازمان ملل برای افغانستان کمک‌های بشری را برای رسیدگی به نیازمندان کافی نمی‌داند.

او امروز چهارشنبه، ۲۹ جدی در نخستین کنفرانس «اقتصاد افغانستان» در کابل گفت که کمک‌های بشری نمی‌تواند یک راه حل درازمدت باشد. او تاکید کرد که باید بحران اقتصادی این کشور به گونۀ اساسی حل شود.

لینک کوتاه
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن