افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

کمک ۵۰ میلیون پوندی بریتانیا به افغانستان

دولت بریتانیا با نشر اعلامیه‌ی گفته است که کمک ۵۰ میلیون پوندی این کشور از سوی بوریس جانسون نخست وزیر این کشور در نشست دیروز گروه ۲۰ اعلام شده‌است.

در اعلامیه‌ آمده که این کمک برای دو و نیم میلیون نفر در افغانستان که بیشتر شان زنان و دختران اند خواهد رسید.

در اعلامیه گفته شده که این کمک‌ها از جمع بستۀ کمک‌های ۲۸۶ میلیون پوند است که دولت بریتانیا در ماه سپتمبر برای کمک با افغانستان اعلام کرد.

بریتانیا می‌گوید که این کمک‌ها از طریق نهادهای مربوط به سازمان ملل متحد و کمیته صلیب سرخ به افغان‌های نیازمند سپرده خواهد شد.

در اعلامیه دولت بریتانیا به نقل از بوریس جانسون صدراعظم این کشور آمده که در نشست دیروز گروه۲۰ گفته که همۀ رهبران جهان مسئولیت دارند که از مردم افغانستان که تحت رژیم طالبان بیشتر در معرض خطر اند به ویژه زنان و دختران محافظت کنند.

او افزوده که اعلام کمک ۵۰ میلیون پوند از سوی بریتانیا محافظت فوری از آسیب پذیری افراد را فراهم می‌کند اما به گفتۀ آقای جانسون جلوگیری از یک فاجعه انسانی در افغانستان و حفظ دستاوردهای بیست سال گذشته در آن کشور به یک تلاش واقعاً جهانی نیاز دارد.

نشست دو روزه رهبران گروه۲۰ یا بیست اقتصاد بزرگ جهان روز گذشته در روم پایتخت ایتالیا خاتمه یافت.

بحث در مورد رسیدگی به تغییر اقلیم و چگونگی وضعیت اقتصادی در جریان شیوع همه گیری ویروس کرونا در صدر اجندای این نشست قرار داشت.

اما بوریس جانسون صدراعظم بریتانیا در حالی از سران گروه۲۰ خواسته که برای حمایت از تحصیل دختران در سراسر جهان به ویژه تحصیل دختران در افغانستان اقدامات بیشتری انجام دهند که امروز ۴۵ مین روزیست که دختران بالاتر از صنف ششم در بیشترین ولایات افغانستان اجازه رفتن به مکتب را از سوی حکومت طالبان دریافت نکرده اند.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r262p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن