افغانستانتیتر یک

کودکی که در روند تخلیه از خانواده‌اش جدا شد، در کابل است

یک کودک یک ماهه که به روز ۲۸ اسد در جریان روند تخیله در میدان هوایی کابل برجا ماند، اکنون از سوی یک خانواده در کابل نگهداری می‌شود.

این خانواده اکنون می‌گوید که می‌خواهد احمد را به خانواده اصلی‌اش بسپارد، این خانواده نام این کودک را “احمد” نهاده است.

هرچند این کودک از مادر اصلی‌اش دور است، اما در جریان این سه ماه با این خانواده انس گرفته است، اعضای این خانواده می‌گویند که اکنون دوری از این کودک برای شان دشوار است.

فریما، سرپرست احمد گفت: «مه این پسر ره بسیار دوست دارم، اما اولاد کسی به کس نمی‌شود، این را به فامیلش تسلیم می‌کنم، با وجودیکه بسیار برم مشکل است، اما باید نزد خانواده اش برود.»

فریحه که دختر این خانواده است، گفت: «احمد بیادرکم (برادرم) را بسیار دوست دارم، ما نبودن احمد را تحمل کرده نمی‌توانیم.»

حامد پدری که سه کودک دارد و از احمد نیز پرستاری می‌کند، در باره پیدا کردن این کودک سخن می‌گوید.

حامد گفته است: «در یک گوشه دیدم که طفلک گریه دارد، هر طرف را دیدم کسی نبود، طفل را گرفتم به خانم‌هایی که اونجه بودن گفتم شیر بتین، کسی برش شیر نداد، یک مادر که اونجه بود، ازش دایپر گرفتم بردم شستم.»

اکنون این خانواده می‌گوید که با خانواده احمد ارتباط پیدا کرده اند و می‌خواهند احمد را به والدین اصلی‌اش که در روند تخلیه به امریکا رسیده اند، بسپارند.

حامد افزود: «شماره پدرش را از یکی پیدا کردم، وقتی زنگ زدم، سه بجه شب بود آنجا، گفتم مه بچه شماره پیدا کردیم، باز آنها برم عکس روان کردند، مطمین شدم که فامیل اصل اش هستند، باز گفتم برادر مه پسر شماره پیدا کردیم، خوب است و حاظر استم  تسلیم کنم برتان.»

احمد شاید تنها کودکی نیست که از خانواده‌اش به دور مانده است، بل بر بنیاد گزارش‌ها، چندین کودک دیگر نیز در روند تخلیه بدون از خوانده‌های شان به دور مانده اند.

در همین حال، خانواده اصلی این کودک که در ایالات متحده به سر می برد، می‌خواهد که کودکش را از طریق کمیته صلیب سرخ بدست بیاورد.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r403p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن