افغانستانتیتر یکجهان

گروهی از فعالان مدنی و سیاسی افغانستان، در مقابل دفتر سازمان ملل در شهر ویانا اتریش، طی یک حرکت نمادین دست به اعتراض زدند.


شعیب صالح، فعال مدنی و سیاسی در صحبت با خبرگزاری رشد می‌گوید: “امروز در اینجا جمع شده‌ایم تا به صدای مظلومیت مردم افغانستان به ویژه زنان و کودکان، گوش فرا دهیم.”
به گفته صالح: “رژیم طالبان با سیاست‌های سرکوب‌گرانه خود، حقوق بشر را نقض کرده و مردم افغانستان را در ترس و ناامیدی فرو برده است”. صالح در ادامه با اشاره به نشست دوحه می‌گوید: “نشست دوحه که برای صلح و ثبات برگزار شد، نتوانست به این وضعیت پایان دهد و حقوق زنان و اقلیت‌ها همچنان نادیده گرفته می‌شود.”
مرتضی نصرتی، فعال مدنی و سیاسی و یکی دیگر از اشتراک کننده‌گان این محفل به خبرگزاری رشد می‌گوید: “آپارتاید جنسیتی طالبان یکی از بزرگ‌ترین نقض‌های حقوق بشر در جهان معاصر است، زنان و دختران افغان از تحصیل و کار محروم شده‌اند و این تبعیض غیر قابل قبول است.”
اشتراک کننده‌گان در اخیر از جامعه جهانی خواستند تا در مقابل این بی‌عدالتی‌ها بایستد و از مردم افغانستان حمایت کند. به گفته اشتراک کننده‌گان: “باید با اتحاد و همبستگی، برای آینده‌ای بهتر و انسانی‌تر تلاش کنیم.”

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن