افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

گوترش: بزرگ‌ترین بحران انسانی جهان در افغانستان در حال رخ دادن است

آنتونیو گوترش؛ دبیر کل سازمان ملل با تأکید بر کمک‌رسانی هرچه زودتر به مردم افغانستان، گفته‌است که این کشور در حال تبدیل‌شدن به بزرگ‌ترین بحران انسانی جهان است.

او امروز (سه شنبه، ۴ عقرب) در توییتی نوشت که «ما برای ارائه کمک نجات‌دهنده پیش از زمستان با زمان مسابقه داریم».

گوترش گفته‌است: «من از جهان می‌خواهم که اقدامی انجام دهد و تلاش‌های ما در حمایت از آسیب‌پذیرترین افراد را تأمین مالی کند.»

به تازگی برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) هم درباره وقوع بحران انسانی در افغانستان در زمستان پیش رو به دلیل فقر و گرسنگی هشدار داده و گفته‌است که این سازمان در حال شمارش معکوس برای وقوع فاجعه است.

دیوید بیسلی؛ مدیر اجرایی این نهاد گفته که در صورت عدم اقدام فوری، میلیون‌ها شهروند افغانستان در زمستان پیش رو با گرسنگی روبه رو خواهند شد.

به گفته او حدود ۲۳ میلیون نفر در افغانستان ممکن است امنیت غذایی نداشته باشند و نیز ۳.۲ میلیون کودک تحت تهدید جدی سوء تغذیه حاد قرار دارند.

این مقام ارشد برنامه جهانی غذا افزوده‌است: «افغانستان اکنون اگر بدترین نباشد، یکی از کشورهایی است که با بدترین بحران بشری روبه‌رو هستند. ما در حال شمارش معکوس برای رخ‌دادن یک فاجعه هستیم.»

سازمان ملل هشدار داده که فرارسیدن زمستان افغان‌های وابسته به کمک‌های بشردوستانه برای زنده ماندن را با تهدید بیش‌تری مواجه کرده‌است. این سازمان می‌گوید برای اولین‌بار در افغانستان، ساکنان شهری با نرخ مشابهی با جوامع روستایی از عدم امنیت غذایی رنج می‌برند.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r237p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن