افغانستانتیتر یک

یک نوزاد دو ماهه افغان در جریان عملیات تخلیه کابل ناپدید شده‌است

یک زوج افغان که در جریان عملیات تخلیه امریکا از کابل، کودک دو ماهه خود را به یک سرباز امریکایی تحویل داده‌اند، می‌گویند تاکنون کودک‌شان را نیافته‌اند.

میرزاعلی و خانم‌اش به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که در ازدحام دروازه میدان هوایی، یک سرباز امریکایی از آنان خواست که «سهیل» دو ماهه را به او تحویل دهند که در ازدحام آسیب نبید؛ اما وقتی وارد میدان هوایی شدند، سهیل را نیافتند.

میرزاعلی گفته است که پس از تحویل کودک خود به سرباز امریکایی، توسط طالبان از نزدیکی دروازه عقب رانده شد و با تاخیر وارد میدان گردید.

میرزاعلی که ۱۰ سال به حیث محافظ سفارت امریکا در کابل کار کرده، گفته است که یک کارمند غیرنظامی میدان هوایی برایش گفته که ممکن است سهیل به خارج فرستاده شده باشد.

در این زمینه یک مقام امریکایی گفته به شمول پایگاه‌های نظامی امریکا، تمام تاسیسات ایالات متحده در بیرون از این کشور در جریان این قضیه قرار گرفته‌اند. وی گفته است: «این کودک برای آخرین بار زمانی دیده شد که در جریان هرج ومرج در میدان هوایی کابل به یک نظامی امریکایی تسلیم داده شد. با تاسف که هیچ‌کس او را پیدا نمی‌تواند.»

میرزاعلی می‌گوید از زمانی که پسرش ناپدید شده، زندگی برایش تلخ شده است. او می‌افزاید: «هرکس وعده می‌دهد که تلاش کامل به خرج خواهد داد. ولی این فقط وعده است.»

او و خانم‌اش و دیگر فرزندان شان که ۱۷، ۹ ،۶ و ۳ سال عمر دارند در یک هواپیمای تخلیه نخست به قطر، سپس آلمان و سرانجام به یک پایگاه نظامی امریکایی در ایالت تکزاس منتقل شدند.

لینک کوتاه

https://www.roushd.news/r283p
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن