افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

یک پولیس در قندهار پنج هم قطارش را کشت

مقامات در ولایت قندهار می گوید که یک پولیس محلی پنج هم قطارش را با ضرب گلوله کشته و خودش از محل حادثه فرار کرده است.

به گزارش خبرگزاری رشد، جمال ناصر بارکزی، سخنگوی پولیس قندهار امروز پنجشنبه ششم فبروری (۱۷ دلو) می گوید که این رویداد دیشب در ساحه تلوکان ولسوالی پنجوایی این ولایت به وقوع پیوسته است.

سخنگوی پولیس قندهار گفت که جستجو برای بازداشت مهاجم آغاز شده است.

همچنان مقام‌های پولیس قندهار گفته اند که هفتۀ گذشته دو فرد را به اتهام حمله بر صفوف بازداشت شده و تلاش جریان دارد که جلو ورود افراد نفوذی به صفوف نیروهای امنیتی گرفته شود.

حدود دو ماه پیش، سرمفتش ویژه ایالات متحده امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) از افزایش حملات داخلی در صفوف نظامیان افغان خبر داد.

سیگار در گزارشش گفته است که از آغاز ماه جون تا پایان اگستر۲۰۱۹ میلادی، ۳۰ حملۀ داخلی در میان نیروهای امنیتی افغان اتفاق افتاده است.

درگیری در شورابک

پولیس قندهار تایید کرد که دیشب ولسوالی شورابک این ولایت شاهد درگیری شدید بود که در نتیجۀ حملۀ نیروهای افغان و خارجی چندین جنگجوی طالبان کشته شدند.

جمال ناصر بارکزی، سخنگوی پولیس قندهار گفت که جنگجویان طالبان می‌خواستند ولسوالی شورابک را سقوط دهند؛ اما حملۀ این گروه عقب زده شد.

به گفتۀ وی، حملۀ طالبان از امتداد خط دیورند صورت گرفته است؛ اما نیروهای امنیتی در مسیر جنگجویان طالبان کمین گرفته بودند.

او افزود: “در نتیجه جنگ رو در رو در ساحه مرکزی ولسوالی و سپس در حملات هوایی ماموریت حمایت قاطع به صورت مجموع ۱۸ جنگجوی طالبان کشته شدند و دو موتر بم‌گذاری شده نیز منهدم گردید”.

شورابک در ۱۸۰ کیلومتری جنوب شهر قندهار و در نوارمرزی خط دیورند از مناطق ناامن است که تنها مرکز ولسوالی تحت کنترول نیروهای دولتی است.

طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته اند.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن