افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

۱۲۰۰ تروریست داعشی به شمول جنگجویان خارجی در این ولایت فعالیت دارند

عبدالستار میرزکوال، والی کنر از حضور جنگجویان داعش در ولسوالی‌های نارنگ، نورگل، چوکی، وچپه درۀ این ولایت ابراز نگرانی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رشد، والی کنر، امروز چهارشنبه (۱۸ جدی) گفت که در حدود ۱۲۰۰جنگجوی داعش به‌شمول شماری از جنگجویان خارجی، در این ولایت فعالیت دارند.

او افزود: «بربنیاد معلومات ارگان‌های کشفی ما، تا ۱۲۰۰جنگجوی داعش وجود دارند – به‌شمول جنگجویان از کشورهای آسیایی میانه، عرب‌ها، پنجابی‎ها حتی شهروندان بنگلادیش – و دو تا سه خانوادۀ ایرانی نیز درمیان شان دیده شده‌اند.»

شفیق‌الله سحر، فرماندۀ پولیس نیز در این باره گفت: «چند روز پیش ما هفت خانم را بازداشت کردیم که از آن میان چهار تن شان شهروندی پاکستان را داشتند و سه تن دیگر شان شهروندی ترکمنستان را داشتند و بعدأ آن‌ها را تسلیم ارگان‎های مربوطه کردیم.»

شورای ولایتی کنر و شماری از باشنده‌گان این ولایت هشدار می‌‎دهند که هرگاه جلو فعالیت‌‎های گروهی داعش ازهمین حالا گرفته نشود، تهدیدهای جدی را درآینده ایجاد خواهند کرد.

ملک شیر زمین، عضو شورای ولایتی کنر بیان داشت: «امکان دارد که در آینده به یک تهدید مبدل شوند به‌خاطریکه فردا مردم اذیت نشوند، خواست شورای ولایتی از دولت این است که آن‌ها کوبیده شوند تا به مانند ولایت ننگرهار ازبین بروند.»

عبدالله، باشندۀ ولایت کنز نیز اظهار داشت: «در نقاط بالا داعش حضور دارند و اگر دولت اقدام کند، ما همرای دولت هستیم.»

برچسب ها
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن