اجتماعیبرگزیده های سایتجهان

۵۲ کودک صحت یاب شدند+عکس

مسوولین جمعیت هلال احمر افغانی روز یکشنبه طی نشست خبری در کابل ازصحت یابی و بازگشت ۵۲ کودک مصاب به بیماری استخوان شکن و سوختگی شدید خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رشد؛ حبیب حسام رئیس روابط بین المللی هلال احمر افغانی گفت: به همکاری نهاد خیریه آلمانی بنام “دهکده صلح” ۵۲ کودک مصاب به بیماری استخوان شکن و سوختگی شدید، صحت یاب شده اند.

وی افزود: نهاد دهکده صلح افغانستان اطفال مصاب به بیماری استخوان شکن و سوختگی شدید را شناسایی کرده و جهت تداوی به آلمان می برد.

به گفته حسام این اطفال شش ماه قبل به آلمان فرستاده شده بود که بعد از صحت یابی کامل امروز به کشور برگشته‌اند وبه خانواده های شان تسلیم داده می شوند.

حسام علاوه کرد: دهکده صلح آلمان برای هر طفل یک داکتر همراه یک نرس موظف می کند تا به اطفال خوب رسیدگی شده و صحت یاب شوند.

به اساس گفته های مسوولین هلال احمر افغانی، تمام هزینه اطفال مصاب به بیماری استخوان شکن و سوختگی شدید به دوش نهاد دهکده صلح آلمان است.

نهاد دهکده صلح آلمان از ۲۵ سال  به این سو سالانه دو گروه از اطفال مصاب به بیماری استخوان شکن و سوختگی شدید افغان را شناسایی و جهت تداوی به آلمان می برد.

در هفته گذشته به تعداد ۶۹ طفل به کشور آلمان فرستاده شد.

محمد رقیب فیاض/ کابل

برچسب ها
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی
دکمه بازگشت به بالا
بستن