برگزیده های سایت

وزارت معادن از استخراج غیرقانونی و قاچاق معادن افغانستان جلوگیری می کند

به گزارش خبرگزاری رشد، این کمیته بر اساس حکم رییس جمهور غنی برای جلوگیری از استخراج خودسرانه و قاچاق مواد معدنی ایجاد شده است.

وزارت معادن و پترولیم می گوید که کمیته محافظت معادن توانسته است که سروی استخراج غیرقانونی معادن را در ۱۶ ولایت کشور تکمیل کند.

به گزارش خبرگزاری رشد، این کمیته بر اساس حکم رییس جمهور غنی برای جلوگیری از استخراج خودسرانه و قاچاق مواد معدنی ایجاد شده است.

عنایت‌الله مومند، سرپرست وزارت معادن و پترولیم امروز پنجشنبه ۲۰ فبروری (اول حوت) در برنامه حساب‌دهی”دولت به ملت” گفت که این کمیته با همکاری نهادهای امنیتی طرزالعمل مشترک را تهیه کرده است.

به گفتۀ وی، در آن ساحاتی که استخراج غیرقانونی معادن سروی شده است، به زودی دارای قراردادهای قانونی خواهند شد.

او افزود: “در ولایت‌های هرات، بامیان، دایکندی، ننگرهار و تخار روند رسمی‌سازی ساحات به گونه آزمایشی آغاز شده و به زودی برای چهار ولایت جوازهای قانونی داده می‌شود”.

همچنان این وزارت در هماهنگی با اداره ملی حفاظت محیط زیست، کار ۱۹ کارخانه ریگ وجغل و۳۳ کارخانه تولید گچ را که غیرقانونی فعالیت داشتند، متوقف کرده است.

پیش از این چندین گزارش در مورد اینکه زورمندان و مخالفان مسلح از استخراج معادن سود می‌برند، نشر شده است.

سرپرست پیشین وزارت معادن افغانستان نیز گفته بود که در کنار جنگجویان طالب و داعش، شماری از زورگویان در داخل نظام نیز در استخراج غیرقانونی معادن دست دارند.

برچسب ها
نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن