افغانستانبرگزیده های سایت

پوزش خواهی فرمانده عملیات های ویژۀ نیروهای خارجی در افغانستان از خانواده‌های قربانیان دشت‌ارچی

فرمانده عملیات‌های ویژۀ نیروهای خارجی در افغانستان در سفرش به ولایت کندز از خانواده‌های قربانیان حملۀ هواپیمای بی‌سرنشین این نیروها در دشت‌ارچی، پوزش خواسته است.

به تاریخ دهم ماه جاری خورشیدی در نتیجۀ حملۀ پهپاد نیروهای آمریکایی در ولسوالی دشت‌ارچی کندز، به شمول دو زن و یک کودک ۵ غیرنظامی کشته شدند.

دفتر رسانه‌های والی کندز با نشر خبرنامه‌یی نوشته است که جنرال دانیو، در دیدارش با خانواده‌های قربانیان این حمله گفته است که «پس از بررسی‌ها دریافتیم که در این عملیات افراد هدف قرار داده‌شده غیرنظامی بوده‌اند، که جای تأسف‌وتأثر می‌باشد.»

آقای دانیو افزوده: «رویدادی‌ که در ولسوالی دشت‌ارچی صورت گرفت، بدون آگاهی و هماهنگی رهبری ملکی و نظامی کندز انجام شده است که در آن قوت‌های خارجی مقصراند.»

خبرنامه افزوده که این فرمانده عملیات‌های ویژۀ نیروهای خارجی در افغانستان گفته است که پس از این در انجام عملیات‌های‌شان به گونۀ جدی توجه می‌کنند تا به غیرنظامیان آسیب نرسد.

در این دیدار عبدالجبار نعیمی، والی کندز گفته است که هنگام هدف قراردادن مخالفان و انجام عملیات‌های هوایی و زمینی، از تلفات غیرنظامیان باید به گونۀ جدی جلوگیری صورت گیرد و به هیچ‌عنوان مردم بی‌گناه هدف قرار نگیرند.

اعضای خانواده‌های قربانیان این رویداد خواهان جلوگیری از تلفات غیرنظامیان در حمله‌های هوایی و تأمین عدالت هستند.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن