افغانستانبرگزیده های سایتتیتر یک

امریکا برای بهتر شدن وضعیت افغانستان تلاش می کند

وی گفت: "ما نمی توانیم چالش افغانستان را نادیده بگیریم. طی 18 سال گذشته، ارتش آمریكا در برابر تهدیدهای تروریستی به منطقه كمك كرده است. با خروج نیروهایمان از افغانستان، ما یک چالش جدید را تشخیص می دهیم. ما همچنان به ایجاد ثبات [وضعیت] در این کشور و منطقه خواهیم پرداخت تا افغانستان دوباره به پناهگاه تروریست ها تبدیل نشود."

ایالات متحده اعتراف کرده است که خروج نیروهای امریکایی از افغانستان یک چالش محسوب می شود و برای تثبیت وضعیت تلاش خواهد کرد.

«اریک گرین» مدیر ارشد امور روسیه و آسیای میانه در شورای امنیت ملی کاخ سفید در یک کنفرانس ویدیوی گفت در این باره گفته است.

وی گفت: “ما نمی توانیم چالش افغانستان را نادیده بگیریم. طی ۱۸ سال گذشته، ارتش آمریکا در برابر تهدیدهای تروریستی به منطقه کمک کرده است. با خروج نیروهایمان از افغانستان، ما یک چالش جدید را تشخیص می دهیم. ما همچنان به ایجاد ثبات [وضعیت] در این کشور و منطقه خواهیم پرداخت تا افغانستان دوباره به پناهگاه تروریست ها تبدیل نشود.”

گرین گفت: “ما مشتاقانه منتظر ادامه کار در زمینه مسائل امنیتی با کشورهای منطقه به منظور تقویت توانایی های آنها در مبارزه با تروریسم و ​​تأمین امنیت مرزها هستیم.”

بربنیاد توافق‌نامه صلح میان امریکا و گروه طالبان، تمام نیروهای خارجی افغانستان را باید ماه می سال جاری ترک می‌کردند، اما دولت بایدن پس از بررسی این توافق‌نامه جدول زمانی خود را برای خروج تغییر داد و اعلام کرد که خروج نیروها تا ۱۱ ماه سپتامبر ۲۰۲۱ انجام خواهد شد.

نرخ اسعار خارجی نرخ اسعار خارجی در بدل پول افغانی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن